Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /wp-content/plugins/wordpress-popup/popoverincludes/classes/popoverpublic.php on line 92 and defined in /wp-includes/wp-db.php on line 1198
Zawód – Kominiarz | WiktoriaWilk.pl - Fotografia Ślubna | Rodzinna - Jawor, Legnica, woj. dolnośląskie

Zawód – Kominiarz

13 lutego 2012

Zawód – Kominiarz

„Jaki będzie Nowy Rok taki będzie cały rok” . Moja pierwsza w tym roku sesja zdjęciowa miała miejsce na dachu z Mistrzem Kominiarskim – Panem Mariuszem. Sesja związana była z artykułem do Jaworskiej Szuflady. Przez jeden dzień obserwowałam pracę kominiarza, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy m.in. skąd wziął się przesąd łapania za guzik.

Otóż…„Przesąd związany z trzymaniem się za guzik wywodzi się z dawien dawna gdy kominiarze chodzili od miasta do miasta (od wsi do wsi). Jeśli ktoś chciał by kominiarz przyszedł do niego musiał ciągnąć go za guzik (jedyną czystą rzecz przy kominiarskim ubraniu). W ten sposób zapewniał sobie szczęście i bezpieczeństwo bo sprawne palenisko to bezpieczny dom.”

A co sądzicie o zaproszeniu kominiarza na ślub? Słyszałam, że wspólne zdjęcie kominiarza z Parą Młodą może przynieść im szczęście na nowej drodze życia.

Mam nadzieję na szczęśliwy rok :D


3 Komentarze

  1. avatar
    322:)

    Świetna sesja, aż guzików mi zabrakło;)

  2. avatar
    Julia

    Bardzo fajna sesja! Nie zauważyłam jej jakoś wcześniej..:)

Skomentuj

Connect with Facebook