Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /wp-content/plugins/wordpress-popup/popoverincludes/classes/popoverpublic.php on line 92 and defined in /wp-includes/wp-db.php on line 1198
Lilie w bagnie | WiktoriaWilk.pl - Fotografia Ślubna | Rodzinna - Jawor, Legnica, woj. dolnośląskie

Lilie w bagnie

13 stycznia 2011

Lilie w bagnie

Książka „Cuda świata” strona 162 – Pomnik wielkiej miłości: Tadź Mahal/Indie. Bałam się szarpania żebraków, naciągaczy, okaleczonych dzieci, ale poleciałam.

Moja Mama bardzo trafnie opisała tamtejsze kobiety – „są jak lilie wodne w bagnie”. Kobiety w swoich zdobnych sari są jedynym punktem kolorystycznym. Czy pracuje w sklepie czy z kilofem w dłoni buduje drogę – zawsze ma piękne, kolorowe sari. Oczywiście bawełniane, najtańsze, źle wykończone, bez ozdób, ale nosi je dumnie, pięknie i zawsze z uśmiechem. A dookoła brud, bieda, upał i kurz.

W Indiach jest duże ubóstwo i bezrobocie, ale mają na to sposób. To co u nas robiłaby jedna osoba – u nich wykonuje około dziesięć osób. Naprawdę! Spotkałam panią która zajmowała się TYLKO zbieraniem liści, które spadły z drzew, był tez Pan od podlewania tych roślin i KILKA OSÓB od koszenia. Bo nie kosi się kosiarką tylko ręcznie. Siada w kucki kilkanaście osób i małym ostrzem obcinają trawę. Dzięki temu pieniądze z jednej pensji idą do wielu rodzin – każdy zarabia troszeczkę, ale lepiej coś niż nic. W hotelu był Pan od podawania herbaty, drugi od limonki, trzeci niósł dzbanek z herbatą a czwarty łyżeczkę, ten od łyżeczek był często zamyślony, wiec zanim tę łyżeczkę dostałam – kilka razy chciałam wymieszać cukier widelcem.

Tamtejszy ruch uliczny jest inny – trzeba się po prostu pchać. Starałam się nie patrzeć na motory/motorynki/riksze, na których siedziały całe rodziny, a kobiety siedząc bokiem, (jak kiedyś damy jadące na koniach) trzymały się TYLKO dzieci. Zamieszczam od razu zdjęcie, ale proszę mi uwierzyć, kiedy ten mężczyzna ruszył, ona nie drgnęła – nadal trzymała w ten sposób dziecko uśmiechając się do przechodniów.


Powiązane

Podziel się

3 Komentarze

  1. avatar
    P.Z.

    konkretny wpis, poproszę o więcej.

  2. avatar
    K.

    Dobry wpis, nie mogę się już doczekać kolejnych :)

Skomentuj

Connect with Facebook