Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /wp-content/plugins/wordpress-popup/popoverincludes/classes/popoverpublic.php on line 92 and defined in /wp-includes/wp-db.php on line 1198
Lekcja tańca… | WiktoriaWilk.pl - Fotografia Ślubna | Rodzinna - Jawor, Legnica, woj. dolnośląskie

Lekcja tańca…

18 grudnia 2010

Lekcja tańca…

Lubię chodzić do teatru. Będąc w Niemczech, widziałam ciekawy spektakl amatorskiej grupy teatralnej. Członkami grupy była połowa mieszkańców miasta z burmistrzem włącznie. Tematem przedstawienia była rekonstrukcja historycznych wydarzeń z czasów wojny trzydziestoletniej – najazd Szwedów na miasteczko. Burmistrz grał burmistrza a piekarz – gońca, było dużo dzieci oraz kilku młodych walczących śmiałków. Były też księgowe grające prostytutki i sprzątaczki oraz przedszkolanki grające zakonnice. Do dziś pamiętam jak jedna z zakonnic została zaatakowana przez rabusia. Chwycił ją za włosy i obnażył piersi (przypominam, że to grupa amatorów). Podziwiam jej odwagę, tym bardziej, że poza sceną była księgową w Urzędzie Miejskim! Co za poświęcenie dla promocji miasta :D  Co na to wszystko jej mąż? Koledzy z pracy? Petenci?!

Lubię myśleć o aktorach jako osobach prywatnych, które na tych kilka godzin w 100% scalają się z graną postacią, ale nią nie są. Niby to takie oczywiste a jednak zapominamy, że Kiepski to Grabowski a dr Burska to Foremniak. Pamiętamy rolę a nie zauważamy ludzi. Lubię myśleć, że tak jak i mnie – im też spóźnia się tramwaj, że przyszedł rachunek za telefon, że po spektaklu spieszą do chorej siostry.

Dziś „Lekcje Tańca dla starszych i zaawansowanych”.

Zdjęcia powstały przy współpracy ze scenografem Adamem Łuckim.


Powiązane

Podziel się

Skomentuj

Connect with Facebook