Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /wp-content/plugins/wordpress-popup/popoverincludes/classes/popoverpublic.php on line 92 and defined in /wp-includes/wp-db.php on line 1198
Kraków | WiktoriaWilk.pl - Fotografia Ślubna | Rodzinna - Jawor, Legnica, woj. dolnośląskie

Kraków

28 stycznia 2011

Kraków

Kilka dni temu wzięłam udział w wymianie zdań (bo rozmowa to raczej nie była) na portalu społecznościowym .

Tematem były zdjęcia zrobione Iphonem. Czy fajne? Czy to jest sztuka? Czy takie zdjęcia powinny wisieć w galerii? Przecież zostały robione telefonem!

Co jest zdjęciem i czy zdjęcie robi się tylko aparatem fotograficznym? Czy zachwycałabym się tymi zdjęciami gdybym nie wiedziała jak zostały zrobione? Czy zdjęcie zrobione na „auto” czy telefonem jest gorsze? (nie chodzi o jakość w pixelach ).

Musze przyznać, że zaczęłam się nad tym wszystkim zastanawiać i pomyślałam sobie, że z fotografią jest jak z jedzeniem :D . Wszyscy musimy jeść, ale możemy robić to w rożny sposób.

Są osoby, które lubią odżywiać się zdrowo. Sami kupują produkty tylko z pewnych, sprawdzonych źródeł, sami gotują – to fotografia analogowa / pinhole.

Są również osoby odżywiające się zdrowo, ale niekoniecznie gotują sami, zależy im na czasie – to fotografia cyfrowa (tryb manualny).

Osoby, które jedzą cokolwiek, ważne by zjeść coś dobrego i smacznego – fotografia cyfrowa (tryb auto).

No i są ci co jedzą w KFC, ma być szybko, czasem nawet smacznie ale przede wszystkim mamy się najeść i nie czuć głodu na długo. Chcą mieć zapewnioną podstawową potrzebę jaką jest bycie najedzonym – fotografia telefonem.

Czyli niby wszystko nam wolno a jednak coś mnie w sercu ściska jak widzę ludzi z lustrzankami w trybie auto. Myślę sobie wtedy, że szkoda, że nie wykorzystują potencjału który posiadają…

Mamy wolny wybór i sama decyduję jak chcę patrzeć na świat. Czasem mam ochotę na fotografię analogową a czasem robię zdjęcie telefonem.

Zrobiłam te zdjęcia „bo chciałam się najeść”, chciałam zapamiętać chwilę spokoju pomiędzy burzami sesji dyplomowych.


Powiązane

Podziel się

4 Komentarze

 1. fajne fajne czego użyłaś jako obiektywu?:D

 2. avatar
  322

  Ciekawe porównanie do jedzenia, podoba mi się:).

 3. avatar
  F.

  Może tak, może nie. Ale na pewno wezmę twój punkt widzenia pod uwagę.

 4. avatar
  Fryz

  Ciekawe podejście do tematu. Gratuluję!

Skomentuj

Connect with Facebook