Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /wp-content/plugins/wordpress-popup/popoverincludes/classes/popoverpublic.php on line 92 and defined in /wp-includes/wp-db.php on line 1198
Kolorowe Jeziorka | WiktoriaWilk.pl - Fotografia Ślubna | Rodzinna - Jawor, Legnica, woj. dolnośląskie

Kolorowe Jeziorka

2 sierpnia 2012

Kolorowe Jeziorka

Koleżanka (Michalina, której bardzo dziękuję) zamieściła na swoim profilu zdjęcia podpisane jako „Kolorowe jeziorka”. Wpisałam w Google, sprawdziłam na mapie i okazało się, że to przepiękne miejsce jest ledwo 35 km od Jawora. I ja tam jeszcze nie byłam!

Kolorowe Jeziorka to trzy (kiedyś cztery) małe stawy znajdujące się w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Jeziorka powstały na skutek zalania wyrobisk pokopalnianych. Skład chemiczny dna zabarwił wodę i tak powstały Kolorowe Jeziorka.

Na przełomie XVIII – XX wieku wydobywano tu piryt, krystaliczny siarczek żelaza, nazywanych inaczej złotem głupców, z którego produkowany był kwas siarkowy.

Info praktyczne:

DOJAZD: zjazd z drogi nr 5 w Marciszowicach na drogę nr 328. Są umieszczone drogowskazy „Kolorowe Jeziorka”, ale są mało widoczne i trzeba wolno jechać i dobrze się rozglądać..a najlepiej pytać ludzi. Parking płatny 5 zł , dostałam za to widokówkę z tego miejsca :D

SZLAK: jak widać na zdjęciach, jesteśmy w lesie, dookoła korzenie, nierówności. Rodzina z dzieckiem w wózku nie ma po co wchodzić. Obuwie typu klapki, szpilki sprawią jedynie problemy i trzeba będzie iść boso :D

WIDOKI : Jeziorka wysychają i czasem zamiast jeziora widzimy staw albo nawet brudne bajorko. Najpiękniejsze jest Jezioro Lazurowe, do którego trzeba iść mocno pod górę zielonym szlakiem. Widok piękny, ale wśród ludzi dookoła wyczuwałam niedosyt. Ktoś mnie zaczepił i zapytał czy to już wszystko co można tu zobaczyć, że mają wrażenie, że przeoczyli jakieś jeziorko.

Podsumowując. Kolorowe Jeziorka to nie CZTERY a  JEDNO Jeziorko  – Jeziorko Lazurowe (Błękitne). Jezioro Purpurowe(Czerwone), które nazwałabym stawem jest jedynie przedsmakiem. Pozostałe wyschły lub prawie wyschły, więc są jedynie wspomnieniem jeziorka.


Powiązane

Podziel się

Skomentuj

Connect with Facebook