Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /wp-content/plugins/wordpress-popup/popoverincludes/classes/popoverpublic.php on line 92 and defined in /wp-includes/wp-db.php on line 1198
Adrszpaskie Skały | WiktoriaWilk.pl - Fotografia Ślubna | Rodzinna - Jawor, Legnica, woj. dolnośląskie

Adrszpaskie Skały

29 kwietnia 2012

Adrszpaskie Skały

Wiosna w pełni! Słońce i niebieskie niebo nastraja do dłuższych spacerów, zieleń, lasy, łąki wołają i ciągną do siebie. Także i ja zostałam odciągnięta od komputera by nacieszyć oczy naturą.

Cel na sobotę: Skalne Miasto oraz knedliczki :D

Skalne Miasto znajduje się między Teplicami nad Metują oraz Adrszpachem. Są wiec Skały Teplickie i Adrszpaskie, które okolicznym mieszkańcom służyły za schronienie, kiedy czuli się zagrożeni. Dopiero w 1700 roku skały zaczęli odwiedzać pionierzy turystyki. w 1824 roku wybuchł pożar wśród skał. zniszczona została prawie cała roślinność . Jednak dzięki temu odkryto labirynty skalne i można było wytyczyć szlaki turystyczne.

Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jest trasa wygodna, dla rodzin z małymi dziećmi, ale można też przejść szlakiem żółtym do zielonego i tam już jest bagno, śnieg po kolana, dużo stromych schodów.

POLECAM!


Powiązane

Podziel się

Skomentuj

Connect with Facebook