Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /wp-content/plugins/wordpress-popup/popoverincludes/classes/popoverpublic.php on line 92 and defined in /wp-includes/wp-db.php on line 1198
Panieńskie Skały | WiktoriaWilk.pl - Fotografia Ślubna | Rodzinna - Jawor, Legnica, woj. dolnośląskie

Panieńskie Skały

16 stycznia 2011

Panieńskie Skały

Las z bajek mojego dzieciństwa był ciemny, gęsty, pełen zwierząt, pięknych kwiatów. Tymczasem Lasek Wolski, do którego się udałam (a dokładniej jego cześć – rezerwat przyrody Panieńskie Skały), choć osnuty legendą – miejscami wygląda jak główna doga w małomiasteczkowym parku. Pełno ludzi, psów, rowerów, hałasów a nawet muzyka! Mała ilość cech typowych dla lasu (jak dla mnie).

Legenda głosi, że siostry norbertanki schroniły się tu podczas tatarskiego najazdu na Kraków. Uniknęły gwałtu, zapadając się wraz ze skałami pod ziemię. Ponoć w skałach ukryta jest komnata ze stołem dookoła którego modlą się ocalone norbertanki. Mówiono, że w tych skałach jest szczelina przez która można dostać się do tego klasztoru w skale i zobaczyć śpiące w nim zakonnice.

Spacerując między skałami pomyślałam o tych kobietach i o tym, że powinny mieć ochronę, nie tylko taką naturalną ze skały ale także bardziej ludzką. Przecież są zapaleńcy co szukają w skale wejścia do klasztoru.

Siostry norbertanki na wszelki wypadek powinny mieć też Bodyguardów :D


Powiązane

Podziel się

2 Komentarze

  1. avatar
    Bartek

    Super. Ciekawy artykuł.

  2. avatar
    Iza

    Hmm, to ciekawe. Fajna strona.

Skomentuj

Connect with Facebook